#


TOMEK MICHNIEWICZ

#

Dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor trzech bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych: „Samsara”, “Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów” i “Swoją drogą”. Autor programu “Inny świat” w telewizji TTV, audycji “Reszta świata” w Jedynce, a wcześniej “Trójka Przekracza Granice” w Trójce, redaktor naczelny serwisu podróżniczego KoniecŚwiata.net. Laureat czterech statuetek na festiwalu cywilizacji i sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel, nominowany do Kolosów i nagrody National Geographic “Traveler”.

# #

# #


ARKADIUSZ "ARUN" MILCARZ

#

Arun Milcarz. Podróżnik, scenarzysta i niezależny reporter. Autor filmów dokumentalnych "Yage", "Equador 12/12", "Rejs na Kongo", "Europa ma zegarki - Afryka ma czas", "Bair batar - ktoś to musi robić", emitowanych przez TVP, TVN, 4FUN TV. Autor reportaży podróżniczych publikowanych na łamach Extremium, Poznaj Świat, Gobtroter, Gazeta Wyborcza. Rozgłos przyniosła mu samtna wyprawa "Afryka Maraton Południe - Północ", za którą otrzymał prestiżową statuetkę KOLOSA. Autor unikatowego Kabaretu Podróżniczego. Lubi dowiadywać się jak rzeczy mają się naprawdę.


ARKADY PAWEŁ - FIEDLER

#

Pomysłodawca projektu PoDrodze, który powstał w 2008 roku z pasji do podróży samochodowych, sentymentu do Małego Fiata i potrzeby spełnienia osobistych bardzo subiektywnych pragnień poznawania świata. W 2009 roku zrealizowana została pierwsza podróż z cyklu PoDrodze - Małym Fiatem wzdłuż granic Polski. W kolejną podróż, w 2014 r., Mała Maszyna pojechała do Afryki i przejechała z Egiptu do RPA. Kolejnym etapem jest podróż Małym Fiatem z Alaski do Patagonii.

# #

# #


MARTA SZIŁAJTIS - OBIEGŁO

#

Kapitan jachtowy, a jednocześnie najmłodsza Polka, która samotnie opłynęła świat. Marta wie co wyciąga ludzi z wygodnych domów i prowadzi ich na morza, czym jest dla żeglarzy strach i jak daleko jest na drugi brzeg oceanu. Będzie też kilka słów o samotności i dobrej żeglarskiej robocie. Opowieść uzupełnią zdjęcia z rejsów zarówno z tropików, jak i Arktyki. Młoda dziewczyna z jasnym przeświadczeniem o tym, że ktoś musi dowodzić: na wodzie i w życiu zabierze naszych gości na morza i oceany.

# #

# #