#


TOMEK MICHNIEWICZ

#

Dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor trzech bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych: „Samsara”, “Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów” i “Swoją drogą”. Autor programu “Inny świat” w telewizji TTV, audycji “Reszta świata” w Jedynce, a wcześniej “Trójka Przekracza Granice” w Trójce, redaktor naczelny serwisu podróżniczego KoniecŚwiata.net. Laureat czterech statuetek na festiwalu cywilizacji i sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel, nominowany do Kolosów i nagrody National Geographic “Traveler”.

# #

# #


ANNA JAKLEWICZ

#

Z zamiłowania podróżniczka i antropolog, z wykształcenia archeolog. Podróżuje od kilkunastu lat. Najpierw, podczas misji archeologicznych w Sudanie, poszukiwała śladów zaginionych cywilizacji. Potem odkrywała przed turystami tajemnice starożytnego Egiptu. Po Afryce przyszedł czas na Azję. W Chinach wędrowała po Wielkim Murze, w rezerwacie Wolong opiekowała się pandami i przemierzała pogranicze Tybetu. Miłość do Azji zaowocowała kolejnymi wyprawami do Wietnamu, Laosu, Kambodży, Indii, Malezji, Singapuru. Ostatnia, dziewięciomiesięczna wyprawa zaprowadziła ją w odległe rejony Indonezji i zaowocowała nominacją do nagrody TRAVELERY 2014 w kategorii ‘PODRÓŻ ROKU’. Pokaz slajdów z odwiedzonych miejsc zdobył nagrodę publiczności na 17. Festiwalu Podróżników i Żeglarzy KOLOSY.

# #

# #


ARKADY PAWEŁ - FIEDLER

#

Pomysłodawca projektu PoDrodze, który powstał w 2008 roku z pasji do podróży samochodowych, sentymentu do Małego Fiata i potrzeby spełnienia osobistych bardzo subiektywnych pragnień poznawania świata. W 2009 roku zrealizowana została pierwsza podróż z cyklu PoDrodze - Małym Fiatem wzdłuż granic Polski. W kolejną podróż, w 2014 r., Mała Maszyna pojechała do Afryki i przejechała z Egiptu do RPA. Kolejnym etapem jest podróż Małym Fiatem z Alaski do Patagonii.

# #

# #


MARTA SZIŁAJTIS - OBIEGŁO

#

Kapitan jachtowy, a jednocześnie najmłodsza Polka, która samotnie opłynęła świat. Marta wie co wyciąga ludzi z wygodnych domów i prowadzi ich na morza, czym jest dla żeglarzy strach i jak daleko jest na drugi brzeg oceanu. Będzie też kilka słów o samotności i dobrej żeglarskiej robocie. Opowieść uzupełnią zdjęcia z rejsów zarówno z tropików, jak i Arktyki. Młoda dziewczyna z jasnym przeświadczeniem o tym, że ktoś musi dowodzić: na wodzie i w życiu zabierze naszych gości na morza i oceany.

# #

# #


ARKADIUSZ "ARUN" MILCARZ

#

Arun Milcarz. Podróżnik, scenarzysta i niezależny reporter. Autor filmów dokumentalnych "Yage", "Equador 12/12", "Rejs na Kongo", "Europa ma zegarki - Afryka ma czas", "Bair batar - ktoś to musi robić", emitowanych przez TVP, TVN, 4FUN TV. Autor reportaży podróżniczych publikowanych na łamach Extremium, Poznaj Świat, Gobtroter, Gazeta Wyborcza. Rozgłos przyniosła mu samtna wyprawa "Afryka Maraton Południe - Północ", za którą otrzymał prestiżową statuetkę KOLOSA. Autor unikatowego Kabaretu Podróżniczego. Lubi dowiadywać się jak rzeczy mają się naprawdę.

# #

#MIECZYSŁAW BIENIEK "HAJER"

#

Urodzony w 1956 r. w Katowicach. Były górnik, który po ciężkim wypadku rozstał się z kopalnią i rozpoczął nowy, podróżniczy etap w swoim życiu. W ramach swoistej terapii psychicznej wyruszył w świat. Najpierw do Indii, potem do kolejnych krajów azjatyckich, afrykańskich i Ameryki Południowej. W sumie odwiedził kilkadziesiąt krajów na czterech kontynentach. W 2006 roku na swoje 50. urodziny wyruszył w kilkumiesięczną podróż lądową do Dalajlamy w Indiach.

# #

# #