Transtrabant

#

Opis

Z Australii do Azji - międzynarodowa ekspedycja, która ma kilka kółek ekstra.

2 wózki inwalidzkie, 2 Trabanty, 1 Maluch, 1 Jawa. 20 000 km przez Australię i Polinezję do Azji.

Dla chcącego nic trudnego. Niezwykle oklepane hasło, które chcieliśmy wcielić w życie. Dlatego zebraliśmy się i przejechaliśmy trabantem całą Afrykę. Z jednego powodu - bo powiedziano nam, że to niemożliwe. Skoro okazało się, że jednak się da - wybraliśmy się do Ameryki Południowej. W składzie, który nadaje się prosto do psychiatryka lub na złomowisko. Pięciu Czechów, dwóch Polaków i jeden Słowak, nieprawdopodobne pojazdy na nieprawdopodobnej trasie - dwa Trabanty, Maluch i Jawa 250. Tym razem to załodze wydawało się, że nie damy rady, ale udało się.

Bo dla chcącego nic trudnego.


O KROK DALEJ

Jeszcze większe wyzwanie niż sama podróż czekało nas po powrocie. Chcieliśmy urzeczywistnić wielkie marzenie - aby po sukcesie naszego filmu z Afryki, który zbiera pozytywne recenzje na całym świecie, zrobić najlepszy serial podróżniczy w środkowej Europie.

I oczywiście jeszcze film...

"Wydaje się, że to niemożliwe, że to czeski film. Naprawdę cudowne!" - komentarz na ČSFD

Najlepszy czeski film dokumentalny na ČSFD - 87%

Najlepiej oceniany czeski serial - 92%

#


CO DALEJ?

Po roku można powiedzieć, że to działa. Każdy z dwunastu odcinków naszego serialu miał średnią oglądalność na poziomie pół miliona widzów. W ČSFD (Czesko - Słowacka Filmowa Baza Danych) jest w TOP 10 jako jedyny czeski serial. Co najważniejsze jednak, otrzymujemy wiele wiadomości od ludzi, którzy spróbowali czegoś, o czym byli przekonani, że jest niemożliwe. Pokonując swoje lęki i fobie. Czego więcej potrzeba? Kiedy serial się skończył unosiło się w powietrzu tylko jedno pytanie: GDZIE TERAZ?

"Najlepszy serial podróżniczy, jaki widziałem. Naładował mnie energią, aby wyruszyć na małą (w porównaniu) podróż... Ale jakoś człowiek zacząć musi. Polecam po prostu każdemu, kogo choć trochę interesuje i ciągnie do podróży." - jeden z widzów serialu.


MIĘDZYNARODOWY DREAM TEAM

KAM DÁGDZIE DALEJ? Pytanie, które nie dawało nam spokoju w najbardziej na południe wysuniętym miejscu Ameryki. Wybór był jasny - Australia. Część świata, która z wszystkich kontynentów najbardziej przypomina inną planetę.

Pozostało tylko stworzyć zespół. Z uwagi na fakt, że zwycięskiego składu się nie zmienia, wyruszymy ponownie w międzynarodowym czesko - polsko - słowackim zespole. Z wyprawy południowoamerykańskiej jest to:

- Dan Priban - autor całej koncepcji,

- Zdenek Kratki - odpowiedzialny za wspaniałe ujęcia i montaż, największy punkowiec,

- Radosław Jona - potrafi naprawić wszystko,

- Marek Slobodnik - nieśmiertelny słowacki motocyklista i optymista,

- Marcin Obałek - pierwszy traktorzysta Rzeczypospolitej, pomysłodawca i organizator projektu Traktoriada - Ciągnikiem Dookoła Świata

- Jawa 250 Moc: 11Km

- 2X Trabant 601 Moc: 26Km

- Fiat 126P Moc: 23Km

#


DODATKOWA PARA KÓŁ

Potrzebowaliśmy ludzi, którzy są przyzwyczajeni do niewygody i którzy nie łamią się byle czym. Jednak skąd ich wziąć?

Regularnie prowadzimy wykłady w Instytucie Jedlička (JúŠ). Rok Temu na wózku inwalidzkim pojawił się Kuba Koucký i chciał jechać z nami. Jest doświadczonym podróżnikiem. Był w Australii. Wtedy jednak pomysł nie wydał się nam dobry. Z tylnego siedzenia Trabanta całkiem zdrowi ludzie mają problemy z wyjściem — w niebezpiecznej sytuacji tym bardziej. Podziękowaliśmy i odmówiliśmy. Jednak ta myśl nie dawała spokoju. W trasie najlepiej współpracuje się z ludźmi, którzy są doświadczeni przez życie. Można sobie wyobrazić, że osoby na wózkach są otrzaskane z życiem. Jeżeli potrzebujemy kogoś doświadczonego i nieugiętego — taki człowiek jest idealny.

Nagle wszystko się zazębiło. Trabant został fabrycznie zaprojektowany jako pojazd dla niepełnosprawnych: istnieje wersja z automatycznym sprzęgłem oraz gazem i hamulcem sterowanym ręcznie. Nie będziemy wozić niepełnosprawnego i obchodzić się z nim jak z jajkiem. Będzie się woził sam! A jeśli nie — nigdzie nie jedzie. Przy następnym spotkaniu Kuba nawet nie dał dokończyć zdania — on chce jechać.

Skoro już mamy Trabanta z ręcznym sterowaniem — dlaczego nie wziąć dwóch osób na wózkach? Od słowa do słowa nasz zespół uzupełniła Kristína Majdanová — jedna z najaktywniejszych niepełnosprawnych osób na Słowacji. W odróżnieniu od Kuby, który nie chodzi od urodzenia, Kristína na wózku jeździ tylko parę lat. Jeśli ktoś szukałby najpiękniejszego uosobienia słowa “Twardziel”, to właśnie Kristína. Przejechała autostopem całą Amerykę Środkową i przywykła do niewygody drogi.

#


#


PRZEZ PUSTYNIE I WYSPY, AŻ DO ZIELONEGO RAJU

Kształt Australii sprawia, że nie da się podbić najdalszego punktu kontynentu, jak by nakazywał zwyczaj z poprzednich wypraw. Dlatego wybraliśmy miejsca, dzięki którym jest znana jako najbardziej niebezpieczny kontynent na Ziemi - odcinki, gdzie przez setki kilometrów nie ma ani kropli benzyny, ani wody. Jeśli uda nam się to przeżyć, czeka nas raj na Pacyfiku. Przeprawimy się do Timoru Wschodniego, następnie przez zróżnicowane wyspy Indonezji, futurystyczny Singapur na kontynent azjatycki. Jedziemy dalej na północ do Tajlandii, dziewiczej Kambodży i spróbujemy dostać się do Wietnamu, gdzie zagraniczne auta nie są witane z otwartymi ramionami. Jeśli to się uda pojedziemy na północ ku granicy z Chinami. Następnie przez Laos wrócimy do Bangkoku.


JEDŹ Z NAMI!

Przyłącz się! Szukamy nie tylko tradycyjnych sponsorów, którzy wesprą sprzętem czy finansowo. Głównie poszukujemy partnerów, z którymi znajdziemy wspólny język i sposób by być sobie nawzajem pomocni.

Mamy historię która wciąga, wy macie produkty które chcecie promować. Załoga doświadczonych podróżników, filmowców i fotografów ma swoją moc. Widniejemy w większości mediów czeskich i słowackich, od Abc przez Reflex po Playboy, wszystkich stacjach telewizyjnych i wielu radiowych.

Film z Ameryki Południowej widziało w kinach rekordowe 20 000 widzów. Z Australii liczymy na taki sam odzew w Polsce, Czechach i na Słowacji. Każdy odcinek z dwunastu emitowanych w Czt2 miał oglądalność ponad 500 000 widzów i ponad 100 000 w streamingu online.

Projekt ma ponad 40 000 fanów na Facebook'u i liczba ta wciąż rośnie.

W Australii kręcimy film i serial. Projekt jest dwuetapowy — najpierw naszą podróż śledzą dziesiątki tysięcy za pośrednictwem reportaży i raportów na Facebook'u, następnie setki tysięcy widzów w kinie, telewizji i Internecie.

#


DŁUGA DROGA DO DOMU

Antypody to nie koniec. To pierwsza podróż z projektu o nazwie “Wielka droga do domu”. Po zakończeniu wyprawy zostawiamy auta w Azji Centralnej. Sami wracamy drogą lotniczą, aby surowy materiał zdjęciowy zmienić w film i serial. Następnie wracamy do naszych aut i kontynuujemy naszą lądową drogę do domu. Dokładna trasa nie jest jeszcze ustalona ze względu na zmieniającą się sytuację na świecie. Ciężko przewidzieć co stanie się za rok.

Informacje

Data 1 stycznia
Partnerzy

Superman, Batman

Inne projekty

Nasz fanpage


Galeria