W 12 historii dookoła świata

#

Opis

90 dni, 6 kontynentów i 12 inspirujących historii osób spotkanych po drodze – to projekt Pauli i Maćka z gapie.pl. Wszystkie historie znajdziecie u nich na blogu - http://gapienamape.pl/12-historii/

Trasa przebiegała m.in. przez: RPA, Tajlandię, Singapur, Indonezję, Australię, USA, Peru, Chile, Argentynę, Brazylię. W tę podróż wyruszyli tylko z małym plecakiem.

#

I historia – to historia człowieka z pasją w oczach. Ijen od kiedy skończył 12 lat, marzył o zawodzie pilota. I pilotem oczywiście został. Nie słyszeliśmy nigdy wcześniej nikogo bardziej przekonanego o tym, że robi to, co kocha.

II historia – Densley, ranger parku ze zwierzętami Kwantu w RPA to gość, który bardzo długo szukał swojego powołania. Kilka lat był nauczycielem, ale od początku czuł, że to nie to. Mimo, że mógł mieć super posadę nauczycielską, zrezygnował z tego na rzecz zwierzaków.

III historia – Marina przez przypadek znalazła się z nami w taksówce w Bangkoku. Jej postawa potwierdza tezę, że nigdy nie jest za późno na nic, a tym bardziej na podróżowanie. Jest po 50tce, a jej wyprawy są zazwyczaj w pojedynkę.

IV historia – to historia Sario, który codziennie wydobywa siarkę z krateru wulkanu Ijen w Indonezji, a potem nosi ją w koszu sięgającym wagi nawet 90 kg na swoich chudych ramionach, dostając nędzne wynagrodzenie. Historia, dzięki której stwierdzisz, że Twoja praca jest lekka, łatwa i przyjemna.

#

V historia – Gus Teja to znany muzyk z Bali. Zachwyciliśmy się jego muzyką jeszcze w Polsce, więc nie mogliśmy odpuścić spotkania z nim będąc na Bali. To człowiek niesłychanie muzykalny, potwierdzający swoją postawą, że życie składa się z małych rzeczy i właśnie takie trzeba doceniać.

VI historia – to historia Igora z Mołdawii, którego spotkaliśmy w San Francisco, USA to jego drugi dom. Jak to się stało, że się tu znalazł, przeczytacie na blogu.

VII historia – jest o Indiance Navajo Janette. Janette jest świetnym przykładem na to, że dom Twój, gdzie serce Twoje.

VIII historia – to historia pucybuta z Cusco, uśmiechniętego Florentino, który wykonuje swój zawód od ponad 40-stu lat i jest z niego bardzo zadowolony. W Peru i Boliwii to sposób na bezrobocie. U Florentino to sposób na życie.

IX historia - Superman z El Taito, czyli Ricardo z San Pedro de Atacama. Na co dzień kierowca autobusów turystycznych i przewodnik, a po godzinach Superman przy gejzerach El Taito. Ricardo uświadamia ludzi na temat zagrożenia, jakim są odwierty.

#

X historia – Historia człowieka, który nas nie widział, ale zmienił wagon metra w ciepły dom.

XI historia – Christian z Buenos Aires urodził się z tangiem w nogach. Kocha ten taniec do szaleństwa i wokół tego kręci się jego życie. Po latach treningów, samorozwoju otworzył swoją szkołę tańca. 100% pasjonat.

XII historia – Bruno – pół Chorwat, pół Brazylijczyk, kiedyś prowadził hulaszcze życie, po poważnym wypadku samochodowym zmienił je o 180 stopni. Obecnie joga to jego życie. Najpierw szkolił się u mistrzów jogi w Indiach, teraz sam uczy ludzi. To historia o wielkiej przemianie.

#

Informacje

Data 31 stycznia - 4 maja 2014r.
Partnerzy

Microsoft

Inne projekty

Nasz fanpage


Galeria